První zimní zkouška přichází!

03.03.2014 18:58

Zdařilý halový turnaj dorostenců uspořádal fotbalový oddíl TJ Sokol Mochtín v hale ZŠ Klatovy v Čapkově ulici za účasti sedmi kvalitních týmů Plzeňského kraje.

Fotbalové klání mělo velmi solidní sportovní úroveň. Odehráno bylo 21 zápasů, padlo 47 branek a nikdo se nezranil. Utkání odřídil s přehledem mladý, perspektivní rozhodčí Zdeněk Říha z Velenov, občas mu vypomohl mochtínský Jaroslav Pavlík.

Po velké bitvě získali celkové prvenství dorostenci FK Horažďovice, svěřenci trenéra Petra Jandy, když o svém vítězství rozhodli až v posledním utkání s Mochtínem A, které vyhráli 1:0 brankou Aleše Vachouška. Domácí Sokol Mochtín A, vedený trenérem Jaroslavem Pavlíkem, měl blízko k prvenství, ale i celkové 2. místo je pro něj úspěchem. Mladý tým Senca Doubravka, vedený trenérem Zbyňkem Kočím, měl ve svém středu hodně šikovných hráčů a na 3. místo ho odsunulo jen horší skóre. Všechny tyto týmy si domů odvezly pěkné poháry a další ceny, stejně tak jako ostatní družstva.

Konečná tabulka

1. FK Horažďovice⋌ 9:2    15

2. Sokol Mochtín A⋌ 9:6    12

3. SK Senco Doubravka ⋌7:5    12

4. SK Kdyně 1920 ⋌9:6    10

5. FK Staňkov ⋌ 7:8      9

6. Start Luby⋌ 5:12    4

7. Sokol Mochtín B⋌ 2:9       0

Individuální ocenění

Nejlepším brankářem byl vyhlášen Vladislav Ondrejíčka z FK Horažďovice, nejlepším obráncem Zbyněk Kováč ze Kdyně, nejlepším útočníkem Stanislav Staněk z Doubravky a nejlepším hráčem celého turnaje Jakub Bejvl z mochtínského áčka. Nejlepšími střelci turnaje byli tři borci, autoři čtyř branek: Do Thanh Tung (Senco), Tomáš Výrut (Staňkov) a Jan Žiak (Mochtín A).

Zápasy Startu:

Luby 0:5 Horažďovice

Mochtín "B" 1:2 Luby - Branky: 2x Šleis Karel

Luby 1:1 Kdyně -  Branka: Hanus Jakub

Mochtín "A" 2:1 Luby - Branka: Flax Martin, ŽK: Flax Tomáš

Luby 1:2 Staňkov - Branka: Šilha Radek

Senco 1:0 Luby

Sestava:

Plánička - Hanus, Šleis, Flax M., Flax T., Šilha, Vlach, Gebel, Kalista, Tuček, Vavřička

zdroj: https://klatovsky.denik.cz/fotbal_region/foto-turnaj-dorostu-ovladly-horazdovice-20140302.html

* statistiky z turnaje nebudou započítávány do karet hráčů